Potpisan ugovor o energetskoj obnovi Osnovne škole Franje Serta u Bednji
U Županijskoj palači u Varaždinu u srijedu je, 15. studenog, potpisan ugovor o izvođenju radova na energetskoj obnovi Osnovne škole Franje Serta u Bednji iz bespovratnih sredstava EU fonda za regionalni razvoj.
U prisustvu župana Radimira Čačića i zamjenika župana Tomislava Paljaka, ugovor o izvođenju radova potpisali su ravnateljica OŠ Bednja Sanja Majcen i direktor Gradisa iz Čakovca Nenad Matjačić, tvrtke koja je izabrana za izvođača radova nakon postupka javne nabave.
Riječ je o projektu odobrenom u sklopu natječaja za Energetsku obnovu zgrada i korištenje obnovljivih izvora energije u javnim ustanovama. Partner na projektu je Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost.
Ukupna vrijednost projekta je 1,7 milijuna kuna, od čega se bespovratnim sredstvima iz Europskog fonda za regionalni razvoj financira gotovo 60 posto ili 837.459 kuna, Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova EU izdvojit će 543.267 kuna, a iz županijskog proračuna bit će osigurano 381.838 kuna.
Zahvaljujući tome, bit će obnovljen stari dio škole, a dosadašnja potrošnja energije smanjit će se za gotovo 70 posto na godinu.
Na starom dijelu zgrade škole bit će postavljene toplinska ovojnica i izolacija, zamijenit će se postojeća stolarija, a bit će ugrađeni i toplinski kolektori s regulacijom grijanja.
Završetak radova planira se krajem siječnja 2018. godine.


