DAN PLANETA ZEMLJE Udruga mladih u „zelenoj patroli“ bednjanskim ulicama
Objavljeno 24.04.2018.
Brojnim akcijama koje su proteklih dana u povodu obilježavanja Dana planeta Zemlje održane širom Hrvatske, jučer se pridružila i Udruga mladih Bednje kojom predsjeda Martina Bačić.
Podijeljeni u nekoliko „zelenih patrola“, mladi su obišli općinsko središte te iz parka, okolice škole, iz graba i drugih mjesta u vreće skupili odbačeno smeće.
Mlade je u akciju uključila Lucija Geček te s njima obišla bednjanske ulice. Prvo proljetno pospremanje rezultiralo je tako s nekoliko vreća skupljenog sitnijeg smeća i, što je još važnije, dobrom voljom mladih koji su ekološku svijest pokazali praktičnim djelom.


