U rodnom Cvetlinu pokopan vlč. Dragutin Bubnjar

Objavljeno 14.02.2019.

U utorak, 12. veljače, u obiteljsku grobnicu na mjesnom groblju u rodnom Cvetlinu položeni su posmrtni ostaci vlč. Dragutina Bubnjara, župnika župe Uzvišenja Svetog Križa u Kerestincu. 

Sprovodni obred predvodio je pomoćni biskup zagrebački mons. Ivan Šaško, uz koncelebraciju brojnih svećenika Zagrebačke nadbiskupije i Varaždinske biskupije, među kojima je bio i kancelar Biskupije Varaždin mons. Antun Perčić.

U ime Općine Bednja, ispraćaju preminulog nazočio je zamjenik načelnika Ivica Hrenić. Okupili su se i članovi Lovačke udruge Lane iz Cvetlina.

Prethodno su sveta misa zadušnica i oproštaj od preminulog vlč. Bubnjara održani u župnoj crkvi u Kerestincu. 

Vlč. Bubnjara su do njegova posljednjeg počivališta ispratili vatrogasci iz Svete Nedelje i Cvetlina, koji su i držali počasnu stražu, dok je njegov životopis pročitao vlč. Ivan Hruško, cvetlinski župnik.

Vlč. Bubnjar rođen je 29. kolovoza 1946. godine u Jazbini Cvetlinskoj u župi sv. Petra i Pavla ap. u Cvetlinu od oca Josipa i majke Kate r. Hudinčec. Nakon pučke škole u Cvetlinu završio je Interdijecezansku srednju školu za spremanje svećenika u Zagrebu, a potom Katolički bogoslovni fakultet u Zagrebu.

Za svećenika ga je 27. lipnja 1971. godine zaredio zagrebački nadbiskup Franjo Kuharić. Prvu službu kao župni vikar služio je u župi sv. Nikole biskupa u Jastrebarskom od ožujka 1972. do 19. kolovoza 1974. godine. 

Nakon toga, službovao je do 31. kolovoza 1979. godine u župi sv. Vida u Ladvenjaku. Bio je i privremeni upravitelj župe sv. Roka u Skakavcu od 23. travnja do 31. kolovoza 1979. godine.

Službu upravitelja župe sv. Petra ap. u Petrovini vrši od 1. rujna 1979. godine do rujna 1986., a u međuvremenu, od siječnja do 14. rujna 1985. godine, obavlja i službu privremenog upravitelja župe sv. Antuna Pustinjaka u Slavetiću.

Upravitelj župe Presvetog Trojstva u Svetoj Nedelji postaje 14. rujna 1986. godine  i tu službu obavlja do 30. studenog 2012. godine. Od 2. rujna 2012. godine vrši službu župnika u župi Uzvišenja Svetog Križa u Kerestincu.

Bio je izabran za dekana Svetonedeljskog dekanata u tri navrata, 2002., 2007. i 2012. godine.